loader image
Kariyerimi Planlıyorum
a

Kariyerimi Planlıyorum

  /  Eğitimler  /  Kariyerimi Planlıyorum

Kariyerimi Planlıyorum

₺0
Kategoriler:

Bu kurs hakkında

Her bir öğrenci için kariyer planlama süreci kendi deneyim, ilgi, yetenek ve değerlerine göre farklıdır ve Her başarının iyi bir plana ihtiyacı vardır. Öğrencilerin akademik eğitim hayatları boyunca , kariyer hedefleri belli ya da belirsiz olsun destek almaları, seçimlerini uygulamalarında, öz farkındalıklarını arttırmada, yeni kariyer seçeneklerini keşfetmede, bilgi, beceri ve deneyim kazanmalarında yardımcı olacaktır.

Kariyer danışmanınız , geleceğinizi planlama da siz öğrencilere yardımcı olur. Danışmanınız sizi daha önce farkında olmadığınız yeni şeyler düşünmeye teşvik edebilir, Kariyer hedefinizi belirlemeniz için önemli kariyer planlama soruları sorarak destek sağlar, eğitim hayatı sürecinizde iş arama planlamanıza yardım eder, mantıklı kariyer kararları verme stratejileri öğretir. Kariyer planlamasında kariyer danışmanları ve öğrenciler birlikte çalışır. Danışmanlar kendinizi tanımanızı , karar verme sürecini anlamanızı ve kariyer fırsatlarıyla ilgili bilgi toplamanızı sağlar. Ancak danışmanlar size hangi kararı vereceğinizi ya da kariyer planında ne yapacağınızı söyleyemez. Karar vermenin sorumluluğu size aittir. Kariyer danışmanıyla birlikte çalışmanız sonucunda, kariyer hedeflerinizi belirleyip onlara ulaşmanızı sağlayacak bilgi , beceri ve var olan potansiyelinizi geliştirirsiniz.

Kariyer Planlama Basamakları nasıl oluşturulur?

Kendini Tanıma ve Öz farkındalık Oluşturma,

  • Geçmiş deneyimlerinin üzerinde düşün. Nelerden hoşlandığını, ilgilerinin neler olduğunu, güçlü yanlarını ve geliştirilmesi gereken alanlarını, becerilerinin neler olduğunu, hangilerinin önemli olduğunu keşfet.
  • Kariyer kararı verirken kendini tanıma ve anlama ilk basamaktır. Kariyer kararı kişiye ait bir karardır. Hedef, deneyim, beceri, değer ve ilgilerinden oluşur. Bu süreçte Kariyer danışmanınız, size , kendinizi tanıma ve anlamanız için hayatınızı ve kariyer hedeflerinizi belirleme fırsatı sunar. Kariyer danışmanlığı, kariyer seçeneklerine olan farkındalığınızı önceden düşündüğünüz seçenekleri daha derinlemesine incelemenizi ve henüz hiç farkında olmadığınız seçeneklerden haberdar olmanızı sağlar.
  • Danışmanınız, sizler için uygun olan eğitimleri, sosyal sorumluluk projelerini ve öğrenci aktivitelerini araştırarak portfolyonuzu oluşturmanız da size destek olur.

Bilgi, Beceri ve Deneyim Edinme,

  • Yurtdışı eğitimi, yabancı dil öğrenimi, spor , sanat gibi değişik alanlardaki kurslara katılarak bilgi ve beceri çeşitliliğini arttırmak,
  • Üniversite sonrası işverenlerce önemli olan iletişim becerileri, ekip çalışması, çalışma deneyimi, motivasyon, liderlik becerileri, farklı insanlarla çalışma yeteneği, iş etiği ve dürüstlük gibi deneyimlerinizle ilgili daha temel bilgilere ihtiyaç duyacağınızdan başarılarınız ve faaliyetlerinizi özgeçmişinize dahil etmek için portfolyonuzu hazırlayın.

Kimler İçin;

  • Lise – Üniversite öğrencileri
  • İş hayatına adım atacak gençler
  • Hayatında eğitime ve gelişime yer açan tüm Yetişkinler

Eğitim Şekli;

HİBRİT Online ve Yüz yüze
3Xacademy Ofis – Zoom
Evde Bilgisayar
Güçlü İnternet bağlantısı

Süre; 8 hafta
Saat; 10

Yorumlar

Kursumuz, harika kullanıcı deneyimleri oluşturmak için ilk adımla başlar: insanların ne yaptığını, düşündüğünü, söylediğini ve hissettiğini anlama. Bu modülde, öğrenirken açık fikirli olmanın yollarını öğreneceksiniz.

0 Oy 0 dışında 0 Puanlar

5 yıldızlar 0

4 yıldızlar 0

3 yıldızlar 0

2 yıldızlar 0

1 yıldızlar 0

Üyeler

Kursumuz, harika kullanıcı deneyimleri oluşturmak için ilk adımla başlar: insanların ne yaptığını, düşündüğünü, söylediğini ve hissettiğini anlama. Bu modülde, öğrenirken açık fikirli olmanın yollarını öğreneceksiniz.

Kurstaki toplam öğrenci sayısı
  • aysekiremitci