loader image
Resim Alt

Yurtdışında Biz

Neden Yurt dışı? Neden Yurt dışında Eğitim?

Z kuşağının yöneteceği bir dünyaya doğru ilerliyoruz. Doğduğu şehre, ülkesine, çevresine, topluma, canlılara, insanlığa yararlı bireyler haline gelmek, dünyaya ayak izini bırakmak isteyen, yaşadığı coğrafya ile sınırlı kalmak istemeyen yeni nesil  için, global dünyanın aktörü olmak çok önemli. Seçeneklerini belirlemek, potansiyelini keşfetmek ve geliştirmek, farkındalıklarını arttırmak için yurtdışında  eğitim almak  gençlerimize,  kariyer basamakları için önemli bir avantaj sağlıyor.
Yurtdışında  eğitim, Türkiye’de 30 yıldır var olan bir kavram ama özellikle  son 10 yıldır çok popüler. Ülkemizde ‘’Kültürlerarası Öğrenci Değişim Programları’’ sayesinde çocuklarımız, yurtdışı eğitim programları ile eğitim hayatlarının daha erken basamaklarında tanışmaya başladı. Pek çok özel yada devlet lisesinin kendi bünyesinde yurtdışı eğitimler ile ilgili destekleyici faaliyetleri olsa da, zaman zaman öğrenciler için gerekli olan birebir danışmanlık ve özenli hizmeti sağlamakta güçlük çekebiliyor.
Bu nedenle gençlerimiz ve aileleri, Yurtdışında Lise, Üniversite yada Üniversite sonrası akademik eğitim için gerekli olan danışmanlık hizmetlerini sağlamak için özel  firmalar ile birlikte çalışmak istiyor.
Danışmanlığımız süresince öğrencilerimize birebir destek vererek, varolan potansiyellerini en iyi şekilde ortaya çıkarmaları için  büyük bir istekle çalışıyoruz.
Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı sadece öğrencinin başvuracağı okul için hazırlanan evrakların toparlanması ve takip süreci ile sınırlı değildir. Uzman danışman kadromuz, çok net isteklerle gelen yada ne yapacağına tam olarak karar verememiş öğrencilerimizin hayallerini, hedeflerini ve yeteneklerini değerlendirerek en uygun başvuruyu oluşturuyor.
Süreç boyunca öğrencilerimizin hedefleri farklı yada aynı olsa bile hedefe giden yolun basamakları çok farklı olabiliyor. Bu süreci parmak izinizi vermek gibi düşünebiliriz, tamamen kişiye özel çünkü herkesin kriterlerinin ve hayallerinin  farklı olduğunu biliyoruz. Kendinizi keşfetmek, istediğiniz doğrultuda büyümek ve  akademik olarak gelişmek her birinizin hakkı ve bizler bu yolda size arkadaşlık yapmak için çok istekliyiz.
Öğrenci ister Lise olsun, ister üniversite yada yüksek lisans bir eğitim programına başlarken kendini yeni bir ekosistem içinde bulur, eğitim danışmanının görevi aslında öğrencisi için en uygun ekosistemi bulmaktır.
Yurtdışı eğitim programına dahil olmak isteyen öğrencilerimiz ve aileleri bu süreci araştırmaya eğitim danışmanlarımız ile 1 sene önceden başlamalıdır. Çünkü danışmanınız, bu yolda  eksik olduğunuz alanları keşfedip gelişiminiz için sizi teşvik edebilir.
3X academy olarak partnerlerimiz ile birlikte öğrencilerimize sadece akademik takvim içindeki dersler ile ilgili değil sosyal aktivite alanlarında da destek olarak bursluluk imkanları oluşturabiliyoruz.
Danışmanlık hizmeti aynı zamanda bir güven ilişkisini gerektirir. Bu sebep ile sektörde marka olan Edubucks ile partnerlik oluşturduk. Edubucks,  öğrencilerini yıl boyunca uzman danışman ve Returnee danışman (programlara 10 yıl içerisinde katılmış uzman öğrenci) ile takip ederek oluşabilecek her türlü probleme anında müdahale etmektedir.. Edubucks ile  yol haritalarımızın kesişme noktası, öğrencilerimizin  takibi,  güvende olmalarının sağlanması ve insani yönümüzün her zaman önceliğimiz olmasıdır.
Kariyer yolculuğunda güvenli bir liman olarak sizleride aramızda görmeyi çok isteriz.
yurdisainda-biz-1.-banner
ogrenci-dolaplari

Bizler Neler Yapabiliriz?

Lise Değişim
Üniversite
Spor Akademisi

Akdeniz Bölge Resmi Temsilcisi

favicon_3xacademy